Ryanair ogłosił 4 nowe trasy z Polski. Wśród nich popularne kierunki turystyczne

Ryanair uruchomi nowe połączenia z Polski. W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika pojawiły się trzy zagraniczne trasy z lotnisk Warszawa-Modlin, Poznań i Katowic oraz jedno krajowe połączenie z Wrocławia. Bilety są już dostępne w sprzedaży. 

Chociaż podróże samolotem są wciąż mocno ograniczone z powodu pandemii, Ryanair wprowadza do systemu rezerwacyjnego nowe trasy, które mają wystartować w lipcu.

Warto przypomnieć, że prezes linii, Michael O’Leary, zakłada, iż szczytowych miesiącach letnich Ryanair będzie mógł wykonać 60-70 procent operacji normalnego natężenia ruchu. Zimą spodziewa się z kolei wzrostu liczba operacji do poziomu 80-90 procent. Szef irlandzkiej przewoźnika podkreślił przy tym znaczenie tempa szczepień w Unii Europejskiej. 

– Uważamy, że po zaszczepieniu grup wysokiego ryzyka w UE, do końca maja lub czerwca ograniczenia podróży zostaną złagodzone, popyt na podróże lotnicze ponownie wzrośnie, a turyści z Europy znów skorzystają z zasłużonych wakacji na plażach – przyznał szef Ryanaira.  

Ryanair: nowe połączenia z Polski na lato 2021

Jedną z nowości jest połączenie krajowe z Wrocławia na lotnisko Olsztyn-Mazury. Nowa trasa ma wystartować 2 lipca i zgodnie z rozkładem będzie realizowana dwa razy w tygodniu – w piątki i poniedziałki. Będzie to dobra opcja na weekendowy wypad na Mazury. 

W piątek lot z Wrocławia zaplanowano na 17.35 z lądowaniem o godzinie 18.40. W poniedziałek samolot będzie startował z Olsztyna o 15 z lądowaniem we Wrocławiu o 16.05.

Ale to nie koniec nowości w letniej siatce Ryanaira. Jak podaje Fly4free.pl, w systemie rezerwacyjnym taniej linii pojawiły się też trzy nowe zagraniczne trasy. 

Wśród nich znalazło się połączenie z Warszawy do Pragi, które ma ruszyć już 2 lipca. Loty zgodnie z planem mają być realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Taki rozkład lotów również świetnie sprawi na weekendowy wyjazd.

Kolejna nowość to trasa z Katowic do Oslo. Chociaż irlandzka linia latała już wcześniej do stolicy Norwegii, to loty odbywały się na oddalone ok. 120 km od Oslo lotniska Sandefjord-Torp. Od 2 lipca cztery razy w tygodniu mają być realizowane rejsy na położony bliżej stolicy port Oslo-Gardermoen. 

3 lipca ma z kolei wystartować połączenie z Poznania do Birmingham. Loty zaplanowano na wtorki i soboty.

Chociaż zapowiedzi irlandzkiej linii brzmią bardzo optymistycznie, wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji pandemicznej w Polsce i Europie oraz nałożonych przez władze poszczególnych krajów restrykcji. Przypomnijmy, że na początku miesiąca Ryanair przesunął start około 90 tras – zamiast w marcu, ruszą najprawdopodobniej dopiero w maju lub w czerwcu. 

Leave a Reply

%d bloggers like this: