Duże możliwości w dużym Golfie. Nowy Golf Variant – idealny dla rodziny

Spakowanie całej rodziny do samochodu na kilkudniowy wyjazd jest zazwyczaj dużym wyzwaniem. Komfort podróży możemy zwiększyć, jeśli zdecydujemy się na przestronne rodzinne auto. W tej roli świetnie sprawdzi się Nowy Golf Variant.

Artykuł sponsorowany

Golfa w wersji kombi doceniły miliony rodzin na całym świecie. W sprzedaży jest już ósma generacja tego modelu. Nowy Golf Variant jest zaawansowany technologicznie, posiada przestronne wnętrze i bagażnik, a przy tym jest niezwykle praktyczny.

Nowy Golf Variant dostępny do ręki. Sprawdź szczegóły >>>

Nowy Golf Variant zwraca uwagę swoim wyglądem. W porównaniu do poprzednika jest nieco dłuższy i prezentuje się bardziej dynamicznie. Sylwetkę optycznie wydłużają daleko zachodzące na boki reflektory LED. Opcjonalnie dostępne są one w wersji LED Matrix IQ.LIGHT z dynamiczną regulacją świateł drogowych Dynamic Light Assist. Oświetlają drogę jaśniej i dalej, a dzięki technologii matrycowej poszczególne segmenty LED są odpowiednio włączane lub wyłączane, tak by strumień światła nie oślepiał kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka, zarejestrowanych przez kamerę.

Zwiększona długość nadwozia i rozstaw osi sprawiają, że auto wygodnie pomieści pięciu dorosłych pasażerów oraz ich bagaże. Pojemność bagażnika nie rozczaruje posiadaczy Nowego Golfa Varianta. Wzrosła ona w porównaniu do poprzedniej generacji i teraz wynosi 611 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy powiększa się ona aż do 1642 litrów.

Atuty personalizacji

Samochód można dodatkowo wyposażyć w funkcję Easy Open. Często zdarza się, że stoimy przed autem, trzymając na jednej ręce dziecko, a w drugiej zakupy i nie mamy jak otworzyć bagażnika. Dzięki Easy Open wystarczy ruch nogą w okolicach tylnego zderzaka, aby pokrywa bagażnika otworzyła się. Po włożeniu zakupów do środka wystarczy nacisnąć przycisk na wewnętrznej klapie, aby ta automatycznie się zamknęła.

Projektanci Nowego Golfa Varianta przygotowali też rozwiązanie, które zwiększy komfort korzystania z samochodu wszystkim kierowcom w rodzinie. Dzięki opcji personalizacji wystarczy tylko raz zapisać w pamięci pozycję siedzenia, temperaturę i oświetlenie, a Nowy Golf Variant zapamięta profil kierowcy i aktywuje go, gdy tylko ten wsiądzie do samochodu.

Wnętrze samochodu jest przestronne, a optycznie możemy powiększyć je jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą opcjonalnego panoramicznego dachu. Jeśli zapragniemy natomiast świeżego powietrza, to wystarczy dotknąć przycisk, aby unieść przednią część dachu lub przesunąć ją do tyłu. Co więcej, za pomocą oświetlenia Ambiente mamy możliwość personalizacji oświetlenia wnętrza – w wersjach Style, R-Line i Alltrack jest do wyboru aż 30 barw. Pasażerowie będą zachwyceni!

Cyfrowa rewolucja

W ósmej generacji Golfa Varianta doszło do cyfrowej rewolucji. W standardowym wyposażeniu znajdziemy tu cyfrowe wskaźniki Digital Cockpit Pro. Na ekranie o przekątnej 10,25 cala możemy wyświetlać klasyczne dane, jak obrotomierz, prędkościomierz czy licznik kilometrów, ale równie dobrze system może pokazywać wskazówki z nawigacji czy informacje z systemów audio.

Digital Cockpit Pro w połączeniu z opcjonalnym systemem nawigacji Discover Pro może zostać rozszerzony do Innovision Cockpit. Do dyspozycji mamy wówczas prawdziwe cyfrowe centrum dowodzenia. Dwa wyświetlacze, każdy o przekątnej 10 cali, można dostosować wedle swoich potrzeb i upodobań.

Podróżowanie Golfem Variantem to czysta przyjemność nie tylko dla oka, ale i ucha. Komfort kierowcy zapewni rozbudowany system audio. Za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 8,25 cala muzykę można odtwarzać z radia FM lub w formacie MP3 i WMA. Dodatkowo radio posiada dwa złącza USB typu C oraz Bluetooth do telefonów komórkowych.

O doskonałe brzmienie dba 5 lub 7 głośników (w zależności od wersji), a to nie wszystko – miłośników perfekcyjnego brzmienia z pewnością zainteresuje opcjonalny system nagłaśniający Harman Kardon, wyposażony w 10 głośników oraz subwoofer, i 12-kanałowy wzmacniacz (moc całkowita 480 W).

Jesteśmy połączeni

Volkswagen idzie z duchem czasu, czego przykładem jest aplikacja We Connect, dzięki której kierowca ma dostęp do ważnych informacji dotyczących samochodu, możliwość umówienia wizyty w warsztacie czy wezwania pomocy lub otrzymania sygnału z alarmu samochodowego. We Connect wskaże również, ile kilometrów można przejechać przy aktualnym poziomie paliwa oraz poinformuje, czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte. Pozwoli także używać smartfona jako mobilnego kluczyka i otwierać oraz uruchamiać Nowego Golfa Varianta bez użycia kluczyka tradycyjnego.

W opcji We Connect Plus dodatkowo jest możliwość wykorzystywania smartfona jako pilota do zdalnej obsługi wielu funkcji samochodu. Usługa ta obejmuje również nawigację z wykorzystaniem w czasie rzeczywistym aktualnych informacji drogowych – dzięki inteligentnemu wyliczaniu trasy elastycznie reaguje na zmianę sytuacji na drogach (takich jak korki czy objazdy), prowadząc do celu optymalną trasą.

W samochodzie można swobodnie korzystać z wybranych aplikacji smartfona. Z bezprzewodowym App-Connect treści z Apple CarPlay lub Android Auto zostaną przeniesione na ekran systemu radiowego bez podłączania kabla. Co więcej, dzięki opcji Streaming & Internet, można cieszyć się np. muzyką z serwisów streamingowych, radiem internetowym czy podcastami bez konieczności używania zewnętrznego urządzenia. Zintegrowany hotspot WLAN zapewni kierowcy i pasażerom stabilne połączenie z internetem i umożliwi surfowanie nawet na ośmiu urządzeniach.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nowy Golf Variant to także technologie wspierające kierowcę podczas rodzinnych podróży. W standardowym wyposażeniu znajdziemy systemy Lane Assist i Front Assist. Pierwszy to asystent toru jazdy. Jest przydatny podczas długich i nużących tras. System przy prędkości powyżej 60 km/h może rozpoznać, czy samochód w sposób niezamierzony opuszcza pas ruchu. Jeśli zachodzi taka konieczność, koryguje tor jazdy.

Front Assist ma natomiast funkcję awaryjnego hamowania w mieście i potrafi wykrywać pieszych. System ostrzega kierowcę sygnałami dźwiękowymi o zbyt szybkim zbliżaniu się do ostro hamujących albo jadących z niewielką prędkością samochodów lub przed pieszymi przechodzącymi przez jezdnię w odległości grożącej kolizją. Jeśli kierowca nie zareaguje, to aktywowany jest drugi stopień ostrzeżenia w postaci szarpnięcia hamulcami. Gdy kierowca zacznie hamować samodzielnie, to system umożliwi mu wykonanie tego manewru z dużą siłą. W przypadku braku jakiejkolwiek reakcji, Front Assist zahamuje samoczynnie, aby zminimalizować skutki zderzenia lub w idealnej sytuacji jemu zapobiec.

Bezpieczeństwo zwiększa opcjonalny system ochrony pasażerów PreCrash, który potrafi rozpoznać podwyższone ryzyko wypadku – w przypadku zagrożenia automatycznie zamyka okna i dach panoramiczny oraz napina pasy.

Oszczędne i wydajne silniki

Rodzinny budżet jest zazwyczaj wystarczająco napięty i nie trzeba go dodatkowo obciążać wysokimi wydatkami na paliwo. Nowy Golf Variant został wyposażony w oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne.

Warto zwrócić też uwagę na silnik eTSI z instalacją o napięciu 48 V i 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową. Współpraca układu tzw. miękkiej hybrydy pozwala na niższe zużycie paliwa. Gdy tylko jest to możliwe Nowy Golf Variant wyłącza turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem i porusza się nie generując lokalnej emisji.

Poznaj model i skonfiguruj wersję dla siebie >>>

Nowy Golf Variant udowadnia, że nie musimy myśleć o SUV-ie, gdy planujemy zakup rodzinnego auta. Duża przestrzeń ładunkowa, praktyczne rozwiązania i cyfrowe technologie sprawiają, że codzienne podróżowanie staje się łatwiejsze. Najlepiej przekonać się o tym samemu!

Leave a Reply

%d bloggers like this: