Airbus získal zakázku na 20 A220 pro utajeného zákazníka

Výrobce letadel Airbus má nového zákazníka na 20 nových letadel A220-300. Jeho jméno je ale zatím tajné. Vyplývá to z tradičního měsíčního přehledu o stavu dodávek a zakázek, který Airbus zveřejnil. Za utajenými zákazníky se v letectví obvykle skrývají zakázky pro leasingové společnosti nebo vznikající dopravce.

Kromě toho Airbus za březen získal zakázku na 8 dalších letadel A320, zákazníkem je leasingová společnost Avolon. Celkem ohlásil Airbus za březen 39 nových objednávek.

Za první čtvrtletí dodal Airbus zákazníkům 125 letadel, o tři více než před loňským prvním čtvrtletím. Za samotný březen dodal celkem 72 letadel, z toho většinu (64) úzkotrupých. První A350-1000 převzaly v březnu hongkongské aerolinky Cathay Pacific. V samotném březnu se dodávky letadel ve srovnání s únorem více než zdvojnásobily.

Čistý počet objednávek, tedy po odečtení zrušených objednávek, zůstal však v prvním čtvrtletí negativní, činil minus 61. Velký podíl na tom mělo zrušení objednávky aerolinek Norwegian.

Šéf Airbusu Guillaume Faury očekává, že firma letos dodá zhruba stejný počet letadel jako loni. Loni Airbus předal svým zákazníkům 566 strojů, v roce 2019 to bylo rekordních 863 strojů.

Leave a Reply

%d bloggers like this: