25 lat i ma dość. „Kończę grać w snookera“

Kacper Filipiak stracił w poniedziałek szansę na grę w mistrzostwach świata. I wszystko wskazuje na to, że była to szansa ostatnia. 25-letni Polak po porażce 3:6 z Zhao Xintongiem ogłosił w mediach społecznościowych zakończenie profesjonalnej kariery.

Mistrzostwa świata w snookerze od 17 kwietnia w Eurosporcie i w Eurosport Playerze

„Po 13 latach kończę grać w snookera“ – napisał zawodnik na Facebooku.

Jako profesjonalista zadebiutował w 2011 roku, w wieku zaledwie 15 lat. Pod koniec debiutanckiego sezonu został sklasyfikowany na 97. miejscu snookerowego rankingu.

W kolejnych latach startował ze zmiennym szczęściem. Do rankingu profesjonalistów wrócił w poprzednim sezonie.

Wzloty i upadki

W bieżącym zdołał pokonać kilku wyżej notowanych rywali i wydawało się, że gra idzie mu znacznie lepiej. W German Masters dotarł do 1/16 finału, przegrywając w deciderze po zaciętym meczu z Dingiem Junhui’em, zawodnikiem z pierwszej dziesiątki na świecie.

Kwalifikacje do mistrzostw świata rozpoczął od dwóch wygranych: z Anglikiem Rileyem Parsonsem i Walijczykiem Jacksonem Paigem. Dopiero w 3. rundzie musiał uznać wyższość Xintonga, który bezlitośnie wykorzystał popełnione przez Polaka błędy.

Porażka najwyraźniej przelała czarę goryczy 25-latka. „Dziękuję tym, co dobrze życzyli i tym co wspierali“ – napisał na pożegnanie. 

Leave a Reply

%d bloggers like this: