Стоянович напуска Левски

Наставникът на Левски – Славиша Стоянович, е взел решение да напусне Левски след неубедителното представяне на тима под негово ръководство.

Снощи „сините“ загубиха от Славия с 2:1 в двубой от 1/4-финалите на турнира за Купата на България и на практика се сбогуваха с мечтата си да зарадват феновете си с първи трофей от 2009 г. насам.

След последния съдийски сигнал на стадиона в „Овча Купел“ словенският специалист се ръкувал с всички футболисти и им пожелал успех за предстоящия им мач със Славия от 22-ия кръг на efbet Лига.

Бившият наставник на Цървена звезда обявил пред тима, че знае какво решение да предприеме, тъй като работата му се оценява от моментното представянето на отбора, което не е подобаващо за гранд какъвто е Левски.

Така Стоянович завършва втория си престой на „Герена“ след едва четири месеца. През този период тимът изигра 12 официални мача, в които записа – четири победи, четири равенства и четири загуби, а головата разлика в дадените сблъсъци е 16:13.

От началото на пролетния дял на щампионата „сините“ имат три победи, три равенства и една загуба от Славия в турнира за националния трофей, която обаче се оказа решаваща.

Помощник-треньорът на Левски – Живко Миланов, ще води днешното занимание на тима, докато се очаква Стоянович и Наско Сираков да се разберат за раздялата между треньора и клуба.

Славия изхвърли Левски от Купата след инфарктни последни минути

На стадиона в квартал „Овча Купел“ „белите“ спечелиха с 2:1 и станаха третия полуфиналист в турнира, слагайки край на надеждите на Левски за трофей през този сезона.

Любопитното беше, че и трите гола в срещата паднаха в последния четвърт час, след като преди това и двата тима направиха по няколко пропуска, а и Светослав Вуцов на два пъти демонстрира чудесен рефлекс след удари на Здравко Димитров и Робърта.

След почивката домакините действаха по-активно, за да се стигне до 77-та минута, когато атака на „белите“ отдясно завърши с пас към Питър Макрилос, чийто първи изстрел се отби от тялото на бранител на Левски. Кълбото обаче отново се озова у австралиеца и той матира Никулич с удар в долния ляв ъгъл.

Левски обаче реагира и се втурна в търсене на изравнителен гол, но Вуцов отрази хубав диагонален удар на Марин Петков в 84-та минута.

Само две минути по-късно Петков отново пробва късмета си от дистанция, като този път лек рикошет заблуди стража на Славия и топката влетя във вратата за 1:1.

При този резултат мачът отиваше към продължения, но минута преди края на редовното време грешка на гостите в центъра подари топката на Ивайло Димитров. Той от своя страна комбинира с Калоян Кръстев, а нападателят направи безпомощен стража на Левски с мощен изстрел в близкия ъгъл за крайното 2:1.

По този начин „белите“ за първи път от 2018 година са на 1/2 финал в турнира за Купата, като тогава те дори стигнаха и до триумфа в надпреварата.

За Левски, от друга страна, тази загуба сложи край на мечтите за успех в турнира през този сезон, каквато беше и голямата цел пред „сините“.