Рома нанесе първа загуба на Аякс от 4 месеца насам

Отборът на Рома победи Аякс с 2:1 като гост в първа среща от 1/4-финалите на Лига Европа.

На „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам срещата започна отлично за домакините, които поведоха в 38-та минута чрез Дави Клаасен, а малко след почивката получиха право да изпълнят дузпа, но Душан Тадич не успя да я реализира.

Грешката на сръбския ветеран бе наказана от „римските вълци“ в 57-та минута, когато Лоренцо Пелегрини изравни, а три минути преди края на редовното време Рожер Ибанес донесе успеха за гостите.

В друг мач от вечерта Манчестър Юнайтед победи Гранада с 2:0 като гости и се доближи максимално до участие в полуфиналите на надпреварата. Головете на „червените дяволи“ вкараха Маркъс Рашфорд в 31-та минута и Бруно Фернандеш от дузпа в самия край.

Реваншите ще се играят следващия четвъртък.